Elektritõukeratta kindlustus, millal vaja?

elektritõukeratta kindlustus

1. detsembrist 2024 peab olema liikluskindlustus kergliikuril, mis kaalub rohkem kui 25 kg ja mille valmistajakiirus on vahemikus 14–25 km tunnis.

Elektritõukeratta kindlustus, miks on see oluline?

Elektritõukeratta omanikul on oluline teha liikluskindlustus, kuna see annab rahuliku meele ja finantilise kindlustuse võimalike kahjude korral. Kuigi tõukerattaga sõitmine võib tunduda lihtne ja ohutu, võib igapäevases liikluses esineda ettenägematuid olukordi, mis võivad põhjustada kahju nii sõitjale endale kui ka kolmandatele isikutele. Liikluskindlustus kaitseb omanikku olukordades, kus tema sõiduki kasutamine põhjustab kellegile varalist või füüsilist kahju.

Näiteks kui tõukerattaga sõites juhtub õnnetus, mille tulemusel vigastub teine inimene või tekib varaline kahjus (nt rikutud riided, telefon või muu vara), siis hüvitab kindlustus need kulud. Ilma kindlustuseta peaks omanik ise vastutama kõigi kahjude eest, mis võivad ulatuda märkimisväärsete summadeni. See võib põhjustada tõsiseid rahalisi raskusi, eriti kui tegemist on suuremate kahjude või pikaajalise ravi vajadusega.

Lisaks annab liikluskindlustus omanikule kindlustunde, et ta on seaduslikult kaetud ja täidab oma kohustusi vastutustundliku liiklejana. See võib olla eriti oluline linnatingimustes, kus liiklus on tihe ja riskid suuremad. Kindlustus ei kaitse ainult kolmandat osapoolt, vaid ka omanikku enda huve, kuna see võib hõlmata ka õnnetuste korral esmaabi või muu abistamise kulude katmist.

Kokkuvõttes on liikluskindlustus elektritõukeratta omanikule vajalik investeering, mis tagab nii tema enda kui ka teiste liiklejate turvalisuse ning kaitseb teda suurte rahaliste riskide eest. See on märk vastutustundlikust käitumisest ja aitab vältida olukordi, kus üks hetkeline väike viga võib põhjustada pikaajalisi rahalisi tagajärgi.

Palju maksab elektritõukeratta kindlustus?

Pakkujaid on erinevaid ning meile tundub kõige mugavam lahendus BALCIA City Combo klindlustus, seda saad teha mugavalt äpist ning algab 4.08€ kuu

Statistikast on teada, et kergliikuritega toimunud õnnetustest on suurem osa ühe osalejaga õnnetused. Suurim kulu kergliikurite õnnetustega seoses on see, mida Tervisekassa peab kulutama vigastada saanud inimeste raviks. 

Jäta meelde!

KANNA KIIVRIT! Kui kiivrit pole, vaata äkki meil on sulle sobivat pakkuda. Lisavarustuse valiku leiad siit

Elektriline tõukeratas, millel on üks kummist rehv, asub maapinnal, taustal inimesi.

Liikluskindlustusel eraldi tingimusi ei ole. Liikluskindlustust reguleerib Liikluskindlustusseadus. Tutvu ka liikluskindlustuse teabedokumendiga.

Oluline: kui sõiduki valmistajakiirus on üle 25 km/h, peab kergliikuri registreerima transpordiametis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommentaar

Tooted
Otsi
Konto
8 Soovid
26 Ostukorv
Minu tellimus